0 prekė(-s) 0.00€

Šiek tiek apie kvepalus.....

* Ką kvepalų aprašymuose reiškia žodžiai Viršutinė (pradinė) nata, Širdies (Vidurinė) nata, Bazinė, pamatinė (baigiamoji) nata?

Aromatas atsiskleidžia palaipsniui, per 3 pakopas. Pirmoji pakopa – pradinis įspūdis, kurį mes susidarome apie aromatą, papurkštą ant odos. Jis vadinasi Viršutinė nata. Jis trunka mažiau negu minutę, nes šioje natoje vyrauja silpnai fiksuojami komponentai, tokie kaip citrusai, žaluma. Antroji pakopa – Širdies nata – pasireiškia iškart po Viršutinės natos, kai tarp odos ir parfumo prasideda cheminė reakcija. Dar po dešimties minučių (kartais greičiau) pasireiškia Baigiamoji, Bazinė, nata. Ji dar vadinama šleifu. Tik sulaukę visų trijų natų, tai yra ne anksčiau kaip po 15 minučių, galime susidaryti tikrą įspūdį apie aromatą. Kaip mes įsidėmime, įsimename bet kurį aromatą – tai greičiausiai Širdies natos ir Šleifo derinys. Paskutinėje pakopoje dažniausiai yra patalpinami aromatų fiksatorius ir stiprios aromatinės medžiagos, tokias kaip ambra, muskusas, prieskoniai, sandalas ir kt. Jeigu šios medžiagos aromate vyrauja – jis yra stiprus ir ilgai išliekantis, o jeigu šių medžiagų aromate nėra daug- žmogus suvokia tokį aromatą kaip lengvą, gaivų. Jis, kaip taisyklė, nėra ir toks ilgai besilaikantis.

 

* Ar yra kvepalai blondinėms ir brunetėms?

Ne. Tik anksčiau buvo manoma, kad brunetėms vertėtų rinktis sunkius saldžius aromatus, o jaunoms blondinėms – gaivius gėlinius. O iš tikrųjų svarbiau yra orientuotis į savo stilių: romantišką, dalykinį, ekstravagantišką ar klasikinį – ir remiantis juo rinktis sau aromatus.

 

* Kodėl parduotuvėje ir namuose kvepalai kartais kvepia skirtingai?

Kvepalų aromatas smarkiai priklauso nuo aplinkos, kurioje jis yra. Parduotuvės oras yra prisotintas įvairių kosmetikos gaminių aromato, todėl ten kvepalai kvepia kitaip, negu neutralioje buto aplinkoje. Be to, pats aromatas nėra stabilus, jis kinta per kelias vystymosi stadijas. Todėl geriausia parsinešti mėginuką ir namuose ramiai apsispręsti, ar norite pirkti būtent šiuos kvepalus.

 

* Kaip teisingai naudotis parfumerija?

Kvepalus reikia naudoti tiesiog ant sausos švarios odos (už ausų, kaklo griovelyje, vidiniame alkūnių linkyje, ant riešų, po keliais). Koko Šanel sakė: „Kvėpinkite tas vietas, kur tikitės bučinio”. Galima kvėpinti ir plaukus, jeigu nebijote, kad jie taps perdaug sausi. Drabužius verta kvėpinti tik tuo atveju, jei jūs alergiški kuriam nors kvepalų komponentui – efektas bus ne toks, nes aromatas pilnai atsiskleidžia tik kontakte su oda.

 

* Yra priimta kvėpintis už ausų. Kodėl?

Kvepalai ilgiau išlieka ir geriau atsiskleidžia tose vietose, kur oda yra švelniausia ir ten, kur pulsuoja kraujas. Švarūs plaukai, audiniai, ypatingai natūralūs (pvz. vilna), taip pat gerai išlaiko aromatus. Jeigu jūs dažnai keičiate kvepalus, būkite ypač atsargūs, nes rūbai ilgai išsaugos ankstesnių kvepalų aromatą.

 

* Ar kvepalai palieka dėmes ant rūbų?

Paprastai ne, bet būkite atsargios su šilkinėmis palaidinukėmis. Be to, dėmės gali likti, jeigu kvepalai yra labai seni, drumzlini arba labai koncentruoti. O jeigu jau dėmės lieka, jas pašalinti yra labai sunku.

 

* Kodėl vienu metu negalima naudotis kelių rūšių kvepalais?

Kiekvieni kvepalai yra harmoningai sukomponuota visuma. Jeigu jūs naudosite vienu metu keletą skirtingų kvepalų, jie suardys bendrą harmoniją ir kiekvienų kvepalų charakteris jau nebeatsiskleis. Dar daugiau, kvapų susimaišymas gali duoti netgi visiškai nemalonų bendrą įspūdį. Verta netgi atkreipti dėmesį, ar derinasi tarpusavyje jūsų kvepalai ir dezodorantas. Arba naudokitės vienos linijos kvepalais ir parfumuotu dezodorantu. 

 

 * Kaip reikia teisingai saugoti kvepalus? Koks jų galiojimo laikas?

Dažniausiai kvepalų galiojimo laikas yra 3 metai uždarytame flakone ir 18 arba 24 mėnesiai po atidarymo. Bet neteisingai laikomi kvepalai gali sugesti ir per savaitę. Kaip to išvengti? Yra trys didžiausi parfumerijos priešai: šviesa, šiluma ir drėgmė. Dėl jų gali būti pažeista kvepalų formulė ir kvepalai gali greičiau sugesti. Tad geriausia kvepalus laikyti jų originalioje dėžutėje ir kaip galima toliau nuo šviesos ir šilumos šaltinių. Jokiu būdu nelaikykite parfumerijos vonioje!

 

* Kiek aromatų moteriai reikia?

 Kai kas galvoja, kad aromatą reikia išsirinkti ilgam, kad aplinkiniai jį laikytų jūsų nuosavu aromatu. Bet gal nereikia būti tokiems konservatyviems. Juk keičiasi viskas: ir jūs patys, ir oras, ir nuotaika, ir veiklos sritys, tad kinta ir parfumeriniai polinkiai. Todėl ant statistinės europietės tualetinio staliuko stovi šeši-septyni skirtingi aromatai.

 

* Kaip teisingai išsirinkti aromatą? Ar yra kokios pasirinkimo taisyklės?

Vienintelis būdas patikrinti, kaip „skamba“ ant jūsų kūno kvepalai ir kaip jūs su jais jaučiatės – tai išmėginti ant savo odos, pasikvėpinti, o vienintelis žmogus, kuris gali nuspręsti, ar jie tinka, - tai jūs. Pirmoji taisyklė: Nė dienos be aromato! Įpratinkite save prie nuostabios ir maloniai kvepiančios gėlės įvaizdžio. Taip jūs jausitės labiau savimi pasitikinti ir patrauklesnė.

Rinkdamosi kvepalus pagalvokite, kuriuo paros metu jūs ruošiatės juos naudoti. Jeigu ruošiatės naudotis juo ryte, į darbą, tokiu atveju aromatas turėtų būti gaivus, lengvas, žvalus arba gali būti ir šiltas, saldus aromatas, tik tada verta naudoti jo šiek tiek mažesnį kiekį.

Antroji taisyklė: Naudokitės bet kokia galimybe susipažinti su naujais aromatais. O gal jums pavyks surasti aromatą, kurio intuityviai ieškojote visą gyvenimą.

Trečioji taisyklė: Niekada nenaudokite aromato, kuris jums šiek tiek netinka, erzina, jaučiatės nekomfortiškai. Parfumeriai sako, kad jeigu jūs neįsimylėjote kvepalų nuo pat pirmojo pauostymo, tai ir neverta jų pirkti. Ir čia ne ta sritis, kur reikia apsiriboti vienintele meile. Atvirkščiai, specialistai pataria turėti visą parfumerijos „garderobą“ su apdarais kiekvienam gyvenimo atvejui. Jie turi keistis priklausomai nuo nuotaikos, metų laiko, užsiėmimo, situacijos...

 

 

Dėmesio! Dėl turinio tikslumo neatsakome, nes informacija paimta iš viešai prieinamų šaltinių.